روحانی: با افتتاح کارخانه نوآوری آزادی وارد فاز جدیدی از فعالیت‌ها شدیم

1398/08/14

تقریبا در سال جاری نرخ دلار کاهش یافته و روندی با ثبات داشته است، اما چرا قیمت کالاهای اساسی طی سال جاری در چندین مرحله افزایش قیمت یافته است؟

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، در مراسم افتتاح کارخانه نوآوری آزادی به عنوان اولین شعبه پارک فناوری پردیس طی سخنانی گفت: امروز روز افتخارآمیزی برای من است که در فعالیت‌های صنعتی و خدماتی از حالت سنتی خارج می‌شویم؛ معمولا کارخانه‌هایی که افتتاح می‌کنیم یا کارخانه فولاد، مس، پتروشیمی و نساجی و یا از این قبیل است و ما امروز وارد فاز نو و جدیدی شدیم و این کارخانه با همه کارخانه‌هایی که قبلا افتتاح می‌کردیم کاملا متفاوت است و این کارخانه‌ی نوآوری است. 

وی افزود: این خیلی مهم است زیرا کارخانه نوآوری‌های قبلی را اجرا می‌کند یعنی گام‌های گذشته را به مرحله عمل درمی‌آورد و اینجا جایی است که ایده‌های نو را مطرح و فعالیت می‌کند و خوبی این است که اینجا در کنار نوآفرین و استارتاپ ما گروهی بنام شتاب‌دهنده وجود دارد که او را یاری می‌کنند و این دو با هم کار را پیش می‌برند تا یا در پیچ و خم‌های اداری نمانند ویا کمتر بمانند. این تحول نیاز به زیرساخت، فرهنگ و همکاری دارد، هم‌آوایی که ما دیدیم اول نیازمند هم‌فکری، بعد هم‌آوایی و بعد هم‌فکری است که این سه باید در کنار هم باشند تا بتوان به نتیجه رسید.

رئیس‌جمهور گفت: در علوم جدید معمولا دنباله‌رو هستیم و کشورهای پیشرفته گامی را برداشته‌اند و بعد ما می‌خواهیم آن را پیروی کنیم و در صنعت و فناوری معمولا این طور است ولی اینجا می‌توانیم نوآوری داشته باشیم یعنی کاری انجام دهیم که دیگری آن را انجام نداده است.

تگ